Lektury   •   Analizy i interpretacje wierszy   •   Motywy literackie   •   Epoki                                                                                                           M

Charakterystyka Zenka Wójcika

Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy”. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami. Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Ojciec znęcał się nad nim i nie troszczył się o niego, uważając, że wychowanie syna za dużo kosztuje. To ostatecznie wpłynęło na decyzję Zenka o ucieczce z domu i odnalezieniu wujka, Antoniego Janicy. Chłopak miał nadzieję, że mężczyzna zaopiekuje się nim i przygarnie go pod swój dach.

Zenek jest postacią o złożonej osobowości. Kiedy zjawia się na wyspie, po kilkunastodniowej wędrówce, przypomina zaniedbanego włóczęgę. Jest brudny, ma zapadnięte policzki i długo niestrzyżone włosy, pozbawione połysku. Ubrany jest w zniszczoną wiatrówkę i drelichowa spodnie, a zranioną stopę ma owiniętą brudnym gałganem. Pomimo tego dziewczęta zauważają, że jest przystojny i ma ładne, szeroko rozłożone brwi.

Jest skryty i tajemniczy, niechętnie mówi o sobie i doskonale maskuje swoje prawdziwe emocje...

Czytaj dalej: Zenek Wójcik - charakterystyka

Zobacz także inne artykuły w serwisie: Ten obcy

strona:   - 1 -  - 2 - 

On chce TO zrobić,
a Ty nie jesteś gotowa?

10 zdań, które pomogą Ci
zatrzymać chłopaka przy sobie!

autor:

Dorota Blednicka -Drukuj  Wersja do druku     Wyślij  Wyślij znajomemu   Wyślij Popraw/rozbuduj artykuł
Komentarze
artykuł / utwór: Charakterystyka Zenka Wójcika

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)


Imię:
E-mail:
Tytuł:
Komentarz:
 


Matura z klp.pl. Zobacz inne serwisy Kulturalnej Polski
reklama, kontakt - Polityka cookies